9 жовтня відзначають Міжнародний день пошти. КЗ КОР “Ржищівський арехолого – краєзнавчий музей” презентує наукове дослідження на тему: «Нова пошта» – крок  у майбутнє».

Щорічно 9 жовтня у світі відзначається Міжнародний день пошти. Поштова служба існувала з найдавніших часів. Це невід’ємна частина нашого життя. У століття високих технологій, незважаючи на те, що зараз можна без проблем спілкуватися з людьми на іншому кінці планети за допомогою мобільного зв’язку чи Інтернету, пошта намагається не втрачати своїх позицій. Створюються різноманітні  кур’єрські служби, експрес –доставки та інші послуги.

Найбільшою і найпотужнішою з них є «Нова пошта» – українська міжнародна група компаній з логістики, лідер експрес – доставки за вантажообігом. Станом на серпень 2022 компанія має найбільшу в Україні мережу, яка налічує 8500 відділень та 13600 поштоматів. В умовах війни попит на вантажоперевезення та поштові послуги збільшився в рази.

За даними Нової пошти за 6 місяців 2022 року компанія доставила 113 млн посилок та вантажів.

«Нова пошта» є також лідером в Україні за швидкістю доставки — до 24 годин між великими містами та до 48 годин між районними центрами. Історія компанії  почалася в лютому 2001 року, коли університетські друзі В’ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк вирішили заснувати спільну справу. Обом було по 25 років. З вибором ринкової ніші допоміг визначитися невеликий кондитерський бізнес Володимира. Він якраз шукав шляхи транспортування товару з Полтави по Україні. Так у молодих підприємців з’явилася ідея запропонувати українцям нову послугу – швидку і зручну доставку.

Стартовий капітал компанії «Нова пошта»тоді становив 7000 доларів, а команда на початку включала в себе 7 осіб. В’ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк стали основними співзасновниками бізнесу. Так почалася історія компанії, яка згодом сформувала в Україні ринок експрес – доставки.

На початку 2000 – х в Україні такої послуги не було, його замінювали провідники поїздів і водії маршруток. Передача посилки без будь – яких гарантій через незнайомих людей передбачала багато ризиків. Тоді В’ячеслав і Володимир поставили мету – прищепити українцям культуру безпечних і легких відправок. Спочатку доводилося пояснювати потенційним клієнтам, що доставка з «Нової пошти»  – це зручний і потрібний сервіс. Згадуючи про цей етап сьогодні, творці компанії порівнюють його з прокладанням лижні на засипаній снігом дорозі. Перші три роки роботи компанії пройшли під знаком пошуку клієнтів і шляхів розвитку. Переломним моментом стало отримання співзасновниками компанії ступеня Executive МВА.

На сьогодні для  українців «Нова пошта» перестала бути лише сервісом доставки. Зараз  у  відділеннях можна не тільки отримати чи відправити посилку або вантаж і замовити адресну доставку, а й здійснити електронний грошовий переказ через каси ForPost, замовити послугу фулфілмента («НП Логістик»). Для зручності клієнтів в компанії впроваджують сучасні IT рішення.

Наше місто теж іде в ногу з часом. І ржищівчани вже змогли відчути зручності та переваги «Нової пошти». Адже  майже кожен із нас хоча б один раз скористався її послугами

Ініціатором їі відкриття в Ржищеві був Охріменко Святослав Борисович. Пізніше за цю справу взялася родина  Лобуренків.

Перше відділення «Нової пошти» у Ржищеві було відкрито 29 березня 2013 року. З часом  з’явилися  і в інших містах Київської області: Кагарлику, Миронівці, Богуславі, а в деяких селах – поштові лавки.

Підбір кадрів здійснювався через міський центр зайнятості, далі проводилася співбесіда і стажування у відділенні.

Сьогодні  в першому і другому відділеннях  працюють: 6 операторів, 2 вантажники, 1водій. З них 2 керівники відділень. Це, здебільшого, молоді, компетентні люди, які швидко і якісно обслуговують клієнтів.

Всі співробітники мають соціальний пакет.

«Нова пошта» у нашому місті надає такі види послуг: відправка або отримання посилки на відділення або адресу, зняття готівки з карти, переказ готівки по Україні з тим самим відсотком, поповнення мобільного рахунку, сплата комунальних та інших рахунків, отримання міжнародних переказів (Western Union та Ria).

В середньому обсяг вантажоперевезень за день складає приблизно 5 тонн.

Робота відділень «Нової пошти» не припинялась і  під час пандемії. Були створені системи захисту: поставлено прозорі бар’єри на стійках, постійно проводилась дезінфекція приміщень, дотримувався масковий режим.

Від початку повномасштабного вторгнення робота пошти зупинилась на один тиждень, пізніше наздоганяли, тому що багато вантажів затримувалось на терміналах. Потім працювали ще 2 місяці у подвійному режимі. У цей же час поява в Ржищеві великої кількості вимушено переселених осіб, створення гуманітарних штабів та волонтерських центрів потребувала  все більшого  вантажообігу, то ж обидва поштові відділення працювали з максимальною ефективністю.

Вітаємо усіх працівників, причетних до поштової справи з Міжнародним днем пошти. Побажаємо керівникам та працівникам  розвитку їх справи, здоров’я, наснаги, терпіння та вдячних клієнтів під мирним небом України.

Старші наукові співробітники  КЗ КОР «Ржищівський археолого – краєзнавчий музей» Людмила БАБЕНКО та Юлія НАСТЕНКО.