Не лише Україна, але й увесь світ відзначає цьогоріч знакову дату, ювілейний 150-й день народження видатної мисткині Лесі Українки. Вона своєю творчістю показувала українцям розмаїття світу, а світові потенціал України.

З нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки  в музеї було проведено обласний науковий семінар -практикум “Я в серці маю те, що не вмирає!” Учасниками семінару стали працівники закладів культури Київщини, Ржищівської ОТГ, викладачі, вчителі, учні та студенти начальних закладів Ржищева. Музейники приймали в гостях делегацію КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для дітей” на чолі із директором Зніщенком Миколою Павловичем, делегацію КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” на чолі з директором Сорокою Галиною Йосипівною, українську поетесу, художницю-аматора, дружину відомого кобзаря Литвин-Гармаш Антоніну Іванівну, голову Кагарлицького осередку “Просвіта”, наукового співробітника Велико- Пріцьківського краєзнавчого музею Надію Миколаївну Вегеру-Предченко, оглядача Кагарлицького радіо і ТБ Добровольську Людмилу Іванівну, поета та художника Бориса Дегтярьова, делегації Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму, Ржищівського гуманітарного коледжу, Ржищівського коледжу будівництва та економіки, гімназії “Гармонія” , ліцею “Лідер” Ржищівської публічної бібліотеки, працівників сільських клубних закладів Ржищівської ОТГ.

Програма семінару включала виступи: Войтенко С. В. , вчителя української літератури ліцею Гармонія» , “Дитинство Лесі” . Вегери-Предченко Н. М., члена національної спілки журналістів України, голови Кагарлицького осередку «Просвіта», завідувачки Велико-Пріцьківського краєзнавчого музею , “Леся Українка в моєму житті” , Кісленкової К. Ю. завідувача відділу бібіліографії і довідково-інформаційної роботи КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» , Бібліотечний вернісаж« Душею щира Українка» , Василькевич Т.І. , заступника директора КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва», Бібліотечний проєкт «Вічно живий голос” , Литвин А. І., письменниці, художника аматора , «Нехай мої струни лунають” , Дегтярьов Б. С., поета, художника , «ЇЇ життя сонячний промінь» Пащенко М. О., викладача української мови і літератури, бібліотекаря Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу , Гудзій О. В. , завідувача відділу з основного виду діяльності КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей» ,”Лесине дзеркало” Бабенко Л. М., старшого наукового співробітника КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей» ,«Нескорена українська душа сьогодення» ,Добровольської Л. І., оглядача радіо і телебачення Кагарлицької ОТГ , «Паралелі: Леся Українка і сьогодення” .
В своїх виступах учасники семінару відкрили маловідомі на загал факти її життя, творчості, провели паралелі між минулим і сучасним, підкреслили змістову актуальність її творів, поділилися напрацюваннями та надбаннями. А ще впродовж заходу звучали читання Лесиних поезій, пісні на її слова, а родзинкою програми стала інсценізація уривку драми Лесі Українки “Бояриня” у виконанні учасників театральної студії, що працює при музеї(керівник Чміленко Світлана Павлівна) .А завершальним акордом заходу стало приєднання до Всеукраїнського флешмобу -читання поезії Лесі Українки Contra spem spero!