Етнографія) — суспільствознавча наука, об’єктом дослідження якої є народи, їхня культура і побут, походження , розселення, процеси культурно-побутових відносин на всіх етапах історії людства. Щорічно, 17 липня, святкують своє професійне свято етнографи. Саме ці люди досліджують історію та побут народів світу, їхню культуру та взаємодію з навколишнім світом.Наш музей проводить краєзнавчі дослідження, етнографія є їх частиною, що викликає жвавий інтерес у відвідувачів. В ході етнографічних експедицій особливу увагу наукові співробітники нашого музею приділяють не тільки традиційним, а й сучасним проблемам: сучасним етнічним процесам, питанням використання національних традицій. Етнографія — наука про людину, а не про речі.Цьогоріч ми започаткували науковий проєкт “Пісні мого краю”.До дня етнографа науковими співробітниками музею проведено літературно- етнографічну мандрівку “Пісня-мова душі людської”, що стала початком дослідження для створення письмових та аудіовізуальних джерел, що будуть зберігатися в музеї. Робота в проєкті триває!