День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увічнення героїзму військовослужбовців та добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію. 

Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежность, суверенітет та територіальну цілісність України.

Згадуючи героїчний супротив полеглих побратимів, їхню жертовність в ім’я майбутнього вільної України,ми, на жаль, додаємо у список загиблих Героїв, що стали на захист України з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей запроваджує проєкт «Скарбниця пам’яті», частиною якого є медіапроєкт до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Героями медіапроєкту  стануть наші земляки.

На жаль, право бути незалежними необхідно виборювати. Наш героїчний народ пережив не одну війну, на яких було чимало програних битв. Попри це українці залишаються волелюбними, нескореними й хоробрими.

Колектив музею дякує рідним та близьким загиблих Героїв в допомозі збору інформації та матеріалів. Пам’ять про наше героїчне далеке й близьке минуле є важливим елементом національної свідомості, бо вона об’єднує і мобілізує українців. Вкотре висловлюємо співчуття родинам загиблих.

Герої не вмирають! Тож пам’ятаймо про наших полеглих Героїв, які допомагають нам тримати прапор свободи!