Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day). Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу .
Наш музей вирішив приурочити до цієї дати та 170- річчя з Дня народження Вікентія Хвойки Конкурс екскурсовода, що став завершальним етапом Школи музейного екскурсовода, що працювала в музеї протягом місяця.Навчалася в школі 21 особа з числа учнівської та студентської молоді м. Ржищів.Директором школи призначено старшого наукового співробітника музею Чміленко Світлану Павлівну.
До складу журі уввійшли:завідувач відділу з основного виду діяльності музею Гудзій О.В., викладач історії Ржищівського професійного ліцею Стецюк С. А., викладач Ржищівського гуманітрного коледжу Бусленко С.І., практичний психолог Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму Стратійчук М. О.
Участь в підсумковій атестації по завершенню роботи Школи музейного екскурсовода взяли:студенти РІПТу Невідомська Поліна, Божко Олександра, Слободяник Алла, Петрищенко Олександр, студентка РГК Калініна Каріна, учні РПЛ Вдовенко Ярослав та Туркіньова Галина.
Відповідно до Положення про конкурс музейного екскурсовода “Мій край-мій дім” учасники на розгляд журі надали друкований фрагмент авторської екскурсії експозиції музею, відеозапис привітання відвідувачів в музеї, відеопрезентацію туристичного об’єкту міста Ржищева.Але головним етапом Конкурсу стало проведення на широкий загал екскурсії.
Журі оцінювало зміст екскурсії, творче поєднання показу і розповіді, рівень володіння матеріалами експозиції, майстерність експонування, культуру мовлення, образність, емоційність, вміння спілкування з відвідувачами та естетичний вигляд учасників.В підсумку переможцями Конкурсу вийшли: Калініна Каріна(1 місце), Божко Олександра (2 місце), Слободяник Алла( 3 місце). ВСі учасники конкурсу отримали Сертифікати,сувенірну продукцію музею,переможцям вручено дипломи та подарунки.Також всіх учасників програми було запрошено до солодкого столу.
Адміністрація музею дякує всім, хто долучився до навчання в Школі, учасникам Конкурсу, членам журі. Особлива подяка навчальним закладам в організації учасників.









Хороший старт для молоді міста. Не за горами той день, коли Ржищів буде осередком жвавого туризму, і екскурсоводи будуть треба.
Обов’язково так буде!