Столичному регіону – Київщині, яка налічує майже 1200 населених пунктів, сьогодні виповнилося 88 років!

 Цікаві факти формування й трансформації Київщини.
Київське намісництво було утворено в листопаді 1781 року указом імператриці Катерини ІІ від 27 (16) вересня 1781 року на основі територій Київського, Переяславського, Лубенського та Миргородського полків і за новим устроєм поділялося на 11 повітів: Київський, Голтвянський, Градизький, Золотоніський, Козелецький, Лубенський, Миргородський, Переяславський, Пирятинський, Острозький і Хорольський. Разом з Чернігівським і Новгород-Сіверським намісництвами Київське намісництво входило до складу Малоросійського генерал-губернаторства, очільником якого був генерал-фельдмаршал Петро Олександрович Румянцев-Задунайський. Намісництва були ліквідовано указом імператора Павла І від 23 (12) грудня 1796 року “О новом разделении государства на губернии”.

Київська губернія була відновлена указом імператора Павла І в 11 грудня (30 листопада) 1796 року “О восстановлении в Малороссии правления и судопроизводства сообразно тамошним правам и прежним обрядам” і до її складу, а також до складу новоутвореної Малоросіійської губернії, увійшла територія Київського намісництва (правобережні повіти), а також Липовецький, Махнівський (пізніше – Бердичівський), П’ятигорський, Сквирський повіти Брацлавського намісництва. У ХІХ ст. Київська губернія складалася з 12 повітів: Київського, Бердичівського, Васильківського, Звенигородського, Канівського, Липовецького, Сквирського, Радомисльського, Таращанського, Уманського, Черкаського, Чигиринського. Губернія проіснувала до початку ХХ століття.

Київський округ створений відповідно до постанови Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету від 03 червня 1925 року «Про ліквідацію губерній і перехід до трьохступеневої системи управління». Вся територія Української РСР була поділена на 41 округ, куди увійшов й Київський. До Київського округу увійшли 25 районів.

Київська область була утворена 27 лютого 1932 року відповідно до постанови IV сесії Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету XII скликання від 09 лютого 1932 року «Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УРСР».До складу області увійшло 100 адміністративно-територіальних одиниць: 2 міських ради – м. Києва та м. Житомира, 98 районів. Після передачі із Київської області 31 району в Харківську і Чернігівську та приєднання 7 районів з Вінницької області у складі Київської області залишилося 74 райони і 2 міських ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *