До Дня медичного працівника, що відзначають в Україні 27 липня, КЗ КОР “Ржищівський археолого – краєзнавчий музей”презентує тематичний віртуальний фотоекскурс.

Про рівень соціального та культурного розвитку держави судять зі стану освіти, медицини та соціального забезпечення населення. Зокрема, на демографічну ситуацію, що актуально для усіх європейських держав, впливає рівень розвитку медицини. Цьогоріч День медичного працівника святкують 27 липня. Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про День медичних працівників» від 13.06.2023 № 327/2023. Саме до цього дня прийнято аналізувати проблеми та досягнення, вшановувати працю медиків, а в час військового стану в країні і поготів.

То ж переглянемо віхи історії та згадаємо людей, в чиїх руках було і є здоров’я та життя наших громадян, про чию професійну майстерність і досі ходять легенди. Адже тут, у нашій лікарні, були лікарі, які проводили якісну діагностику, слухаючи пацієнта просто вухом, проводили складні операції і приймали найскладніші пологи, часто з хірургічним втручанням, боролися з епідеміями та наслідками нещасних випадків і повертали до життя здавалося б безнадійно хворих!

          Перші згадки про медичне обслуговування датуються 1870-им роком.   В 1886 році Ржищів стає волосним центром, в якому працюють дві приватні аптеки, та відкривається земська лікарня в штат якої входять два лікаря, фельдшер і два санітари. Земські лікарні були державними закладами для обслуговування сільського населення. З відкриттям таких лікарень медичні послуги стали доступні для народу.

         В якому приміщенні і де розміщувалася перша лікарня невідомо, але в 1894 році під час пожежі згорів приймальний покій, який відбудовували за кошти громади. Для будівництва корпусів лікарні виділяються землі на виїзді із Ржищева в кінці вулиці Богуславської. До 1916 року будуються три цегляні корпуси, які є і донині – корпус теперішнього дитячого відділення, корпус колишнього інфекційного відділення та колишнього пологового будинку. В 1920 році тут уже працює стаціонар на 50 ліжок. В 1921 році будуються приміщення та відкривається аптека (будинок біля Троїцької церкви) та поліклініка .

            В роки Другої світової війни корпуси лікарні були зруйновані. Відбудова тривала до 1949 –го року, але і в напівзруйнованих приміщеннях, зразу після визволення Ржищівщини, лікарня відновила свою роботу. В 50 – их, 60 – их р.р. на базі комітету Червоного Хреста працювали курси медичних сестер, а в 1964 році було відкрите відділення швидкої допомоги, підпорядковане лікарні. Ржищівчани пам’ятають і з теплотою згадують перших фельдшерів Новак В. Б., Петровську М. П., Павлову О. Ф., Тупоту К. М.

         На жаль, не збереглися в архівах лікарні списки працівників та головних лікарів до  середини 60 – их років, але із 1964 року  посаду головного лікаря займав Бойко Андрій Сілівестрович.

З 1970 – 1975 – Лабінська Людмила Яківна

1975 – 1979 – Хоруженко Людмила Прокопівна

1979 – 1984 – Юрачковський Володимир Павлович

1984 – 1986 – Поліщук Іван Андрійович

1986 – 1999 – Томченко Василь Петрович

1999 – 2021 – Апостол Любов Григорівна.

    Прийшовши на роботу в Ржищівську лікарню на посаду лікаря – педіатра в 1978 році, Любов Григорівна Апостол залишається в строю захисників здоров’я ржищівчан і зараз. За 22 роки на посаді головного лікаря турбувалася про збереження ліжко – місць та розширення сфери послуг дитячого, хірургічного, неврологічного, гінекологічного, інфекційного та терапевтичного відділень, пологового будинку, лабораторії, харчоблоку, господарських служб.

          Про майстерність та професіоналізм лікарів та медсестер і дотепер ходять легенди. Таких як терапевт Ганенко Валентина Борисівна, фтизіатр Маздюк Володимир Максимович, терапевт  Попович Варвара Степанівна , стоматолог Зозовський Гертруд Леонтійович, рентгенолог Олійник Анастасія Григорівна, лор Пушняк Ілля Андрійович, дерматолог Алімов Леонід Дмитрович, гінеколог Лабінська Людмила Яківна , хірург Остапенко Володимир Миколайович, терапевт Ільченко Микола Давидович  згадують лише із вдячністю.

          Багато реформ та реорганізацій пережила наша медицина. Остання медична реформа змінила підходи до організації роботи лікарень і навіть саму назву важко розшифрувати – КМП «РМЦПМСД» Ржищівської міської ради. Директором цього нового закладу є Тихомирова Яна Олександрівна, медичним директором Апостол Любов Григорівна. Люди, які присвятили цій роботі усе життя, залишаються вірними клятві Гіппократа.  Ветеранами, які працюють у Ржищівській лікарні 35 і більше років є: Апостол Любов Григорівна, Маценко Лідія Яківна, Когут Олена Олександрівна, Панченко Діна Калинівна, Євлах Лідія Василівна, Реміз Петро Петрович., Якунічева Василина Анатоліївна, Дорошенко Світлана Михайлівна, Мартиненко Надія Степанівна.  Все життя пропрацювали і знаходяться на заслуженому відпочинку Мельник Наталія Володимирівна, Комлик Лідія Петрівна, Дудка Ніна Павлівна, Рогозовець Майя Іванівна, Павлова Олена Федорівна, Новак Віра Борисівна, Дорошенко Ніна Матвіївна, Середа Ана Михайлівна, Антипова Ніна Юхимівна, Балашенко Ганна Володимирівна, Папенко Надія Антонівна, Пинчук Ольга Іванівна, Трубецькая Зінаїда Макарівна, Тупота Катерина Михайлівна, Козаченко Галина Романівна, Петровська Марія Павлівна, Осницька Людмила Григорівна.

          Зараз у Ржищівській лікарні працює 15 лікарів, 26 медичних сестер та 12 молодших медсестер.

           В день професійного свята ми вітаємо усіх медичних працівників та бажаємо, щоб медична галузь була пріоритетною в державі, медичні реформи і реорганізації спрямовані на захист і збереження здоров’я наших громадян, а українці щоб були самою здоровою і міцною нацією в світі!

Тож зичимо найщиріші вітання цього дня! Ваша праця – це справжнє мистецтво лікування, і ваша турбота про людське благо вражає своєю величчю. Нехай кожен ваш крок супроводжується благословенням, а ваша професія завжди приносить задоволення і натхнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *